Komunistycznego "Dziada" wypiera Święty Mikołaj

2016-01-03 18:17:04 (ost. akt: 2016-01-03 18:33:45)
Komunistycznego Dziada wypiera Święty Mikołaj

Autor zdjęcia: organizator

Z centralnego placu Winnicy (miasto w centralnej Ukrainie) zniknęło biuro Dziadka Mroza. To efekt prośby miejscowych rzymokatolików do prezydenta Winnicy, którą poparali także prawosławni.

Wierni parafii rzymskokatolickich zwrócili się pisemnie do prezydenta miasta Winnicy Sergija Morgunowa z prośbą o zrezygnowanie z pomysłu ponownego uruchomienia w centrum miasta „biura Dziadka Mroza”, motywując swoją prośbę „komunistyczną” przeszłością owego i staraniami Sowietów przyćmić popularność chrześcijańskiego Świętego Mikołaja.

Pomysł rzymskokatolików poparły wspólnoty prawosławne i w efekcie biuro "komunistycznego świętego" zniknęło.

Przypomnijmy, że na Ukrainie do tej pory Boże Narodzenie świętuje się według kalendarza juliańskiego, późniejszego o 13 dni od używanego przez zachodnich chrześcijan kalendarza gregoraiańskiego. Niewykluczone jednak, że to się zmieni.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow zaproponował bowiem, aby Boże Narodzenie obchodzono 25 grudnia zamiast 7 stycznia. - Być może nadszedł czas, aby Ukraina zaczęła obchodzić Boże Narodzenie 25 grudnia wraz z większością cywilizowanych krajów?– czytamy na blogu Turczynowa.

oprac. na podstawie Słowo Polskie

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB