Aktywne Mrągowo w Wilnie

2015-08-31 13:22:14 (ost. akt: 2015-08-31 13:57:15)
Aktywne Mrągowo w Wilnie

Autor zdjęcia: Zofia Wojciechowska

W Centrum Kultury w Nowej Wilejce (dzielnica Wilna) odbyło się spotkanie Polskiego Klubu Dyskusyjnego dotyczące aktywizmu społecznego, na które zaproszony został Dominik Wojciechowski, mrągowski wolontariusz Interaktywnego Biura Prasowego 21 Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie.

Projekt Interaktywnego Biura Prasowego wspierający 21. Festiwal Kultury Kresowej (FKK) w Mrągowie posłużył za przykład działalności aktywizującej oraz integrującej mrągowską społeczność lokalną z gośćmi z Kresów.

W Centrum Kultury w Nowej Wilejce (dzielnica Wilna) odbyło się spotkanie Polskiego Klubu Dyskusyjnego dotyczące aktywizmu społecznego, na które zaproszony został Dominik Wojciechowski, mrągowski wolontariusz Interaktywnego Biura Prasowego 21.FKK.

Wsród uczestników debaty był Darius Kuolys, były minister oświaty Litwy i doradca prezydenta Valdasa Adamkusa, założyciel litewskiego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego. Byli też na niej obecni dziennikarze związani z działającym podczas 21. Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie Interaktywnego Biura Prasowego (niezależna dziennikarka Halina Borawska i Ryszard Rotkiewicz, redaktor naczelny portalu PL.DELFI) oraz uczestnik warsztatów malarskich Władysław Ławrynowicz, znany wileński malarz i prezes Twórczego Związku Polskich Artystów Malarzy na Litwie
"ELIPSA".

Gazeta "Kres[k]ówka", która jest efektem warsztatów dziennikarskich Artystycznego Prologu w Mrągowie cieszyła się zainteresowanie wśród zebranych gości. Kilkadziesiąt egzemplarzy zostało przekazanych dziennikarzom Halinie Borawskiej oraz Ryszardowi Rodkiewiczowi. Na koniec spotkania Darius Kuolys i Artur Zapolski, prezes Polskiego Klubu Dyskusyjnego Otrzymali symboliczne upominki przygotowane przez Urząd Miasta Mrągowa, Mazurski Klaster Turystyczny i LOT, CKiT oraz Warmińsko - Mazurski Instytut Hortiterpaii w Mrągowie.

Wizyta oraz aktywny udział w debacie wolontariusza z odległego Mrągowa została odebrana bardzo pozytywnie. Problematyka poruszana podczas rozmów w Polskim Klubie Dyskusyjnym wskazuje, iż dla rozwoju społecznego naszych krajów wymagana jest stymulacja oddolnych inicjatyw obywatelskich. Dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu dziennikarzy, artystów i wolontariuszy w takich projektach jak Interaktywne Biuro Prasowe przy 21. Festiwalu Kultury Kresowej, umożliwiających wyjazdy delegacyjne, Mrągowo potwierdza, że zasługuje na miano "Miasta Ludzi Aktywnych".

Dominik Cezary Wojciechowski tym listem chciałby podziękować za zaproszenie oraz opiekę podczas pobytu w Nowej Wilejce pani Halinie Borawskiej oraz mieszkańcom Wilna za życzliwe przyjęcie.

Wizytę przygotował i koordynował internetowo z Mrągowa Instytut Hortiterapii, organizacyjnie wsparło Stowarzyszenie Zielone Dzieci.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Archipelagii

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB