Wspólne kolonie węgorzewskich harcerzy i młodzieży polonijnej z Kaliningradu

2015-08-18 20:08:34 (ost. akt: 2015-08-18 20:33:44)
Wspólne kolonie węgorzewskich harcerzy i młodzieży polonijnej z Kaliningradu

W Węgorzewie wspólnie odpoczywali i bawili się na koloniach młodzi Polacy z obwodu kaliningradzkiego oraz harcerze z miejskiej drużyny wodnej. W koloniach wzięło udział 32 polonusów oraz 16 harcerzy z Węgorzewa.

Goście i harcerze zostali podzieleni na 4 grupy. Dla każdej z nich przydzielano różne zadania. Codziennie też jeden z nich był zastępem dyżurnym. Pozwoliło to, na pogłębienie integracji wśród rówieśników.

W programie kolonii były warsztaty, które prowadzili specjalnie zatrudnieni prelegenci. Tematami zajęć były zasady demokracji, życie społeczeństwa obywatelskiego, historia regionu, fotografia, dziennikarstwo oraz kurs żeglowania, formy i metody pracy harcerskiej.

Wszyscy uczestnicy przez ten krótki czas zaprzyjaźnili się i, gdy przyszedł czas pożegnania, byli wzruszeni. Obiecali sobie, że jeszcze nie raz się spotkają i wrócą do Węgorzewa.

Kolonie zorganizowała Pełnomocnik Komendanta Chorągwi ds. Hufca ZHP Węgorzewo dh. hm. Irena Bilat. Pracą na kolonii kierowała Barbara Ślimko.
Warsztaty prowadzili: Marek Białkowski , Marek Borawski , Maria Dzienisiewicz, prof. Mieczysław Ronkowski, dr Halina Płochy, Maria Gotczenia, Marek Lipski, Zofia Wojciechowska.

Kolonie sfinansowało przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na terenie obwodu mieszka około 4 tysięcy Polaków.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB