Schetyna wspiera walkę Polaków Grodna o dostęp do polskiej telewizji

2015-07-01 23:21:01 (ost. akt: 2015-07-01 23:44:14)
Schetyna wspiera walkę Polaków Grodna o dostęp do polskiej telewizji

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

- Ufam, że TVP S.A. podejmie wszelkie możliwe działania w celu zagwarantowania naszym Rodakom...mieszkającym przy granicy z Polską możliwości odbierania programów w języku polskim. W takich regionach, jak Grodno, Telewizja Polska byłaby swoistym oknem nie tylko na Polskę, ale i na cały świat – napisał Konrad Pawlik z MSZ do prezesa TVP S.A. Juliusza Brauna.

Polacy w Grodnie od 2 lat nie mogą oglądać polskiej TV. Wychodzi na to, że wina leży po...polskiej stronie.
- Najlepszym rozwiązaniem...jest przywrócenie w grodzieńskiej sieci kablowej, nadawania jednego z polskich kanałów - pisze na swoim profilu na FB Wiesław Kiewlak, działacz Związku Polaków na Białorusi. - W tej sprawie, zwracaliśmy się do miejscowych operatorów telewizji kablowej w Grodnie, gdzie otrzymaliśmy pisemne odpowiedzi, że oni są zgodni na transmisję polskiej telewizji, tylko dla spełnienia wszelkich formalności, musi być umowa z jednym z polskich kanałów.
- Na razie, ze strony polskich kanałów takiej chęci nie widać...- konstatuje Wiesław Kiewlak.

W tej sprawie rodzice uczniów Polskiej Szkoły w Grodnie zwrócili się do Ministra Spraw Zagranicznych RP.

- Ufam, że TVP S.A. podejmie wszelkie możliwe działania w celu zagwarantowania naszym Rodakom na Wschodzie, w szczególności tym mieszkającym przy granicy z Polską możliwości odbierania programów w języku polskim. W takich regionach, jak Grodno, Telewizja Polska byłaby swoistym oknem nie tylko na Polskę, ale i na cały świat – napisał Konrad Pawlik z MSZ do prezesa TVP S.A. Juliusza Brauna.Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB