Na Białorusi poświęcono pierwszy kościół pw. św. Jana Pawła II

2015-05-23 17:16:57 (ost. akt: 2015-05-23 17:21:54)
Papież podczas wizyty w Ełku w 1999 roku

Papież podczas wizyty w Ełku w 1999 roku

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Biskup piński Antoni Dziemianko poświęcił w Baranowiczach pierwszy na Białorusi kościół pw. św. Jana Pawła II. Plac pod budowę został poświęcony w maju 2014 r. Świątynię wzniesiono w ciągu niespełna roku w nowej dzielnicy Baranowicz. Kościół powstał dzięki hojności wielu ofiarodawców i samych parafian.

Podczas uroczystości poświęcenia biskup Antoni Dziemianko zaznaczył, że dla Kościoła na Białorusi osoba Jana Pawła II jest bardzo bliska. To właśnie polski Papież odnowił struktury kościelne na tych ziemiach i bardzo pragnął sam nawiedzić te tereny.

- Niech ta świątynia pod wezwaniem św. Jana Pawła II będzie wyrazem naszej wdzięczności za to, że Bóg dał nam tego człowieka. On patrzy na nas i błogosławi nam z domu Ojca Niebieskiego. Jest to dla nas dar i zadanie. Niech ta świątynia żyje, oddycha i służy miejscowej wspólnocie parafialnej – powiedział biskup Dziemianko.

Mówiąc o celach świątyni, ordynariusz piński wyraził nadzieję, że wierni tej parafii będą nadal wzrastać w łasce Bożej i spotykać się na modlitwie, a kierowani przez Ducha Świętego będą rozwijać się duchowo i dynamicznie.

Ojciec Święty Jan Paweł II nigdy nie nawiedził Białorusi, choć tak bardzo tego pragnął. Dzisiaj w wielu kościołach są przechowywane relikwie krwi tego Papieża.

ks. Jerzy Martinowicz
źródło: catholic.by

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB