Obrazy na ubraniach

2015-05-09 15:34:55 (ost. akt: 2015-05-09 16:13:13)
Obrazy na ubraniach

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/pages/LCatherine-London-Ltd/178834805466854?fref=ts

Kolekcja obrazów "Mirage" Andrzeja Filipowicza z Grodna znalazła się na ubraniach zaprojektowanych przez projektantkę mody Katarzynę Łęcką. Filipowicz to uznany malarz a jednocześnie działacz Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi.

Katarzyna Łęcka to znana polska projektantka tworząca we Florencji i w Londynie. Stworzyła znane w świecie mody marki L.Catherine Florence i L.Catherine London. Oboje poznali się w Brukseli dwa lata temu. Projektantce spodobały się kolory używane przez Filipowicza. I tak z inspiracji kolekcją obrazów "Mirage" powstała kolekcja mody „City Life” na sezon jesień – zima 2015/2016.
Sam Andrzej Filipowicz zaprezentował wydruk swoich dzieł, utrwalonych na tkaninie, wykorzystanej przez Katarzynę Łęcką, podczas wernisażu wystawy malarskiej Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB, który się odbył się w Domu Polonii w Warszawie z okazji 10-lecia działalności ZPB w warunkach nieuznawania przez władze białoruskie.

Andrzej Filipowicz: Urodził się w 1974 roku w Grodnie. Ukończył uniwersytet im. Janki Kupały. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym łączącym różne materiały i konwencje. Artysta nie ogranicza się jedynie do malarstwa. Osiąga także znaczne sukcesy w projektowaniu wnętrz, fotografii i grafice. Miał kilka wystaw indywidualnych (Białoruś, Polska, Niemcy, Belgia). Uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych, organizowanych zarówno w kraju, jak i zagranicą. Andrzej Filipowicz: „Porwanie Europy” olej, płótno

źródło: znadniemna.plKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB