Grodno 1939: Krew na bruku

2014-09-18 17:58:08 (ost. akt: 2014-09-18 18:24:10)
Grodno 1939: Krew na bruku

Warszawska premiera filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939” odbędzie się 24 września. Jego emisja jest planowana także w Telewizji Polskiej, między innymi na kanale „Biełsat”. Grodzieńską premierę filmu, już wkrótce zorganizuje Związek Polaków na Białorusi.

Inicjatywa nakręcenia filmu, opowiadającego o jednej z najbardziej bojaterskich kart w historii Grodna, ukazującej nietuzinkowy patriotyzm jego mieszkańców, jest warszawska Fundacja Joachima Lelewela i jej prezes Piotr Kościński.

Scenarzystą i reżyserem filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939” jest Robert Miękus, operatorem – Kamil Nowak. Muzykę do obrazu skomponował Marek Iwaszkiewicz. Montażu dokonał Kamil Śliwka.

Dziękujemy naszym partnerom z Fundacji Joachima Lelewela i wszystkim instytucjom oraz ludziom dobrej woli, dzięki którym powstał, niezwykle potrzebny grodnianom, ale też rodakom w Macierzy i na całym świecie, film, ukazujący bohaterstwo mieszkańców kresowego miasta Grodna, bohaterstwo, które było przemilczane przez dziesięciolecia panowania ideologi komunistycznej.

Jesteśmy szczęśliwi, że współtworząc ten film, mieliśmy okazję oddać hołd naszym przodkom. Ich ofiara nie była daremna, gdyż inspiruje nas, dzisiaj żyjących, do działań i zachowań godnych Ich pamięci!

Zarząd Główny ZPB, producent stowarzyszony filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939” oraz redakcje Znadniemna.pl i „Głos znad Niemna na uchodźstwie”, patroni medialni filmu na Białorusi.

źródło: znadniemna.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB